pondelok 9. júna 2008

Americký príbeh


Najkrajšie prsia Západu

V meste Iowa City sa jedného dňa objavil inzerát avizujúci program v Dancers Night Club-e, kde mala okrem štrnástich stálych dievčat vystúpiť striptízová hviezda zvaná Candee Apples alias Sladké jabĺčka. Jej show sa volala „Najkrajšie prsia Západu“. Ak by sme v živote mali aspoň raz vidieť pyramídy, či Pápeža, tak najkrajšie prsia Západu si iste tiež zaslúžia našu pozornosť. Tak sme s kolegom spisovateľom vyrazili.

Americké mestá nevynikajú centrami nášho typu a tak aj vychytený klub je zastrčený kdesi na periférii medzi budovami pripomínajúcimi sklady. Ani zvonku, ani zvnútra klub nepôsobil nijak výpravne. Vstupné je pomerne lacné a nápoje nestoja o nič viac, než inde. Dokonca si tu za lacný peniaz môžete v krátkych prestávkach medzi vystúpeniami zahrať biliard. Jediným neomylným znakom účelu klubu je jeho usporiadanie. Najdôležitejším vybavením je mólo s nablýskanou tyčou, okolo ktorej sa striptízové tanečnice zvodne i menej zvodne ovíjajú. Okolo móla sú stoličky barového typu. Ináč sú v miestnosti smerom k mólu rozostavané malé stolíky, vždy s dvoma stoličkami. Zopár stoličiek je umiestnených celkom premyslene vzadu pri stene. Pri móle je diskjockeyova búda. A to je všetko. Ešte zopár svetiel, aby zakrylo tú prevádzkovú strohosť. A decibely hudby. Môžeme začať.

Podstatou programu sú dievčatá rôzneho veku, postavy i pleti. Predvádzajú sa po jednej na móle vždy päť až desať minút. Každá si donesie svoju hudbu a predvedie svoje vnady. Ak sú, lebo aj tie niekedy očividne chýbajú. Show má ukázať maximum. Maximom je nahé telo zahalené len úzkym pásikom nohavičiek. Tie nohavičky sú dôležité, lebo za ne zasúvajú zákazníci dolárové bankovky. Ak dievča zaujme, zákazník si od stolíka, barového pultu, či biliardového stola odskočí k mólu a sadne si na jednu zo stoličiek pod mólom. Pre dievča je to znamením, že môže začať inkasovať. Najskôr však predvedie podivuhodnú kreáciu, v ktorej akoby mala ukázať práve tomu dotyčnému viac, než iným, čo je pochopiteľne ilúzia. Zákazník vidí len to, čo už videl, akurát, že bližšie. Takže roznožky a iné pózy tu majú veľké uplatnenie. Niektoré dievčatá schádzajú z móla k zákazníkovi, čím nastáva skutočne podivuhodná gymnastika s presnými pravidlami. Dievča sa totiž môže k zákazníkovi priblížiť a aj dotknúť (povedzme prsiami), ten sa však môže dotknúť maximálne len jej stehien. Toto pokušenie aj tak netrvá dlhšie, než minútu a dievča hneď inkasuje a ide ďalej. Po vystúpení zvykne ešte prejsť sálou, či sa nenájde nejaký zákazník aj pri stolíkoch. Extra službou je, ak sa dievčina poberie so zákazníkom k stoličkám pri stene a tam sa mu predvádza, či dokonca túli sa k nemu, podstatne dlhšie.

Candee Apples nebola vysoká, ale perfektne stavaná. Samozrejme, že to čo si ona vyzliekala bola nepomerne väčšia paráda, než, čo zo seba strhávali ordinárne dievčatá pred ňou. Jej show netrvala dlho a už bolo mólo obsypané zákazníkmi, ktorým Candee ponúkla niečo extra. Žiadne vytŕčanie sa pred každým miestnym šupákom, žiadne roznožky. Ona si najskôr vypýtala bankovku, potom ju napoly zloženú položila zákazníkovi na nos a následne si ju zobrala stlačením veľkých pevných pŕs. Pôsobivé, elegantné a hlavne rýchle. Za chvíľu mala hviezda večera za podväzkovým pásom slušnú guču dolárov. Priznám sa, neodolal som. Nechať si z môjho veľkonosa vziať bankovku najkrajšími prsiami Západu by mal byť zážitok na celý život. A tak som to na záver skúsil. Dojem bol skôr ako po materskom pohladení. Čosi veľké, mäkké a voňavé vám zavalí oči a keď ich otvoríte, ste o bankovku chudší a o skúsenosť bohatší.

Po vystúpení ponúkala Candee ako hviezda večera svoje fotografie a za zvláštny príplatok bola pripravená nechať sa odfotiť ako vám sedí na kolenách s odhalenou hruďou. To asi aby ste mohli naštvať kamarátov a vaša manželka mala pádny dôkaz pre rozvodové konanie. Nedalo mi, chcel som sa dozvedieť čosi viac, než len prostý zákazník. Spisovateľ má predsa právo na zvedavosť! Tak som sa predstavil a pustil s Candee do debaty. Bola ochotná, srdečná, ale vizitku skúmala podozrivo dlho. Až po chvíli sa predsa len odhodlala k celkom neprofesionálnemu výkriku: „Slovensko?! Veď my sme vlastne krajania. Volám sa Halyna a som pôvodom z Ukrajiny!“
Je to tak, vážení, pravda sa ukázala - najkrajšie prsia Západu sú pôvodom z Východu!
(anglickú verziu nájdete na http://muringustav.blogspot.com/)

Žiadne komentáre: